Genel Bilgiler

Romatoloji,  kas-iskelet sistemi  öncelikli olmak üzere vücuttaki her doku veya organı etkileyebilen iltihabi romatizmal hastalıkların takip ve tedavisi ile ilgilenen iç hastalıklarının yan dal uzmanlık bölümüdür. Romatolojik hastalıkların kronik seyirli olmasından dolayı hastaların güncel, bilimsel ve düzenli takibi bilim dalımızın temel prensibidir. Romatoloji bilim dalımız 2018 yılından itibaren hizmet vermektedir.

Verilen Hizmetler

Romatolojik hastalıkların araştırılmasında, tedavisi ve takibinde 16 yaş ve üzeri hastalara hizmet verilmektedir. Tüm romatolojik hastalıkların takip ve tedavisi yapılabilmektedir. Poliklinik hizmetlerinde ultrasonografi ve kapilleroskopi gibi güncel uygulamalar yapılmaktadır. Biyolojik tedavi alan hastalarımızın kayıt ve takip işlemleri için ayrı bir hemşire görevlendirilmiştir. Biyolojik tedavi alan hastalara hem tedavi başlangıcında hem ihtiyaç halinde uygulamalı enjeksiyon eğitimi demo kalemler eşliğinde verilmektedir. Yataklı servis hizmeti mevcut olup gereklilik halinde iç hastalıkları yoğun bakım servisinde hasta takibi yapılmaktadır. Dış servislerde yatan hastalara aynı gün konsültasyon hizmeti verilmektedir.

Doktorlarımız

Doç.Dr. Gezmiş KİMYON

Dr.Öğr.Üyesi Mete PEKDİKER

Nasıl Randevu Alabilirim?

Poliklinik başvurusu olan tüm hastaların takip ve tedavisi romatoloji öğretim üyelerinin dahili ve bilgisi eşliğinde yapılmaktadır. Romatoloji poliklinik randevusu 08508400031 numaralı telefondan veya hastane.mku.edu.tr adresinden alınabilmektedir. Randevusuz hastalar da kabul edilmekte olup bu konuda yeşil alan listesine eklenmiş olma şartı aranmamaktadır. Diğer polikliniklerden tarafımıza yönlendirilen hastalar doğrudan başvurabilmektedirler.

İletişim

Aysel Sabunu Poliklinik Binası üst katında poliklinik hizmetini vermekteyiz.

Öğretim üyeleri: 3926-2577

Sekreterlik: 2530

Poliklinik hemşiresi: 2535