Üniversitemiz Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi tarafından Atatürk Konferans Salonunda 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Programa Rektörümüz Prof. Dr. Veysel Eren, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ersin Can, Prof. Dr. Erhan Yengil, Prof. Dr. Mehmet Turan, Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahit Özer, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Onur Koyuncu, fakülte dekanları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Programın açışı konuşmasını yapan Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahit Özer programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek; “Sağlık sistemimiz giderek güçleniyor, sürekli yeni hastaneler yapılıyor. Bunlar yapılırken sağlık hizmetinin niteliğini de geliştirmemiz gerekiyor. Araştırma geliştirme, eğitim ve teknolojik donanım için alt yapının güçlendirilmesi gerekiyor.‘’ dedi.

Konuşmasında, hekimliğin tarihin her döneminde saygın bir meslek olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Veysel Eren: “Salgınların, depremlerin, savaşların, dolayısıyla insan sağlını tehdit eden olayların sık sık yaşandığı dönemden geçiyoruz. Bu tür durumlar karşısında sağlık çalışanlarının ne kadar fedakar ne kadar özverili bir şekilde mesleklerini yaptıklarına şahit olduk. Yakın zamanda yıkıcı deprem felaketiyle karşı karşıya kaldık. Bu felaket karşısında üniversite olarak doktorundan hemşiresine, hasta bakıcısından temizlikçisine kadar çok güzel bir sınav verdiğimize inanıyorum. Bugün hala üniversite hastanemiz ilimizin en önemli sağlık kuruluşu olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bu vesileyle hepinizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, programın gerçekleşmesinde emeği geçenler teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından fakültedeki hocalar meslek hayatlarındaki tecrübeleri aktararak programa katılan öğrencilere tavsiyelerde bulundular. Program tıp fakültesi öğrencilerinin hazırladığı video gösterimlerinin ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Atatürk Konferans Salonundaki program sonrası konuklar Üniversitemiz yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.