Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında,  Şehit Çetin Yavuz İlköğretim Okulu’nda yeniden yüz yüze eğitime başlanması ile eğitim ve hijyen koşullarının desteklenmesi adına Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi, Altınözü Belediyesi ve Altınözü Kaymakamlığı ile ortak yürütülen sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur , Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi  Başhekimi  Prof. Dr. Yunus Doğramacı, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Edip Uçar, Üniversite Hastaneleri Başmüdürü Hüseyin Karakulak, Hastane Müdürü Medine Daraoğlu ve Sosyal Sorumluluk Ekibi ile birlikte yapılan projede okulun pandemi sürecinde hijyeninin sağlanması için temizlik arabası, maske, dezenfektan, tuvalet kağıdı ve peçete gibi ekipmanlar hediye edilirken, İş Sağlığı ve Güvenliği Hemşiresi Sibel Paşa Okuyan tarafından hijyen eğitimi  verildi.

Eğitimde çocuklara salgın süresince doğru maske kullanımı, el yıkama yöntemi, el yıkamanın önemi sosyal mesafe kuralları ve doğru beslenmenin önemi hakkında bilgiler verilerek eğitim videoları izlettirildi. Eğitim sonrasında çocuklara hediye paketleri dağıtıldı.

HMKÜ Üniversitesi Hastanesi’nin çocuklarda Covid-19 salgınına karşı bilinç düzeylerini yükseltmek amacıyla düzenlediği sosyal sorumluk projesi ile öğrencilerin farkındalıklarının artması sağlandı.

Bu konuda aktif bir rol üstlenen Hastanemizin salgının çocuklar üzerindeki olası etkilerini engellemek amacıyla okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik vereceği eğitimler diğer okullarımızda da pandemi boyunca devam edecektir.