Kumlu Aktaş İlkokulu’na Pandemi Sürecinde Hijyen Desteği Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında, Kumlu Aktaş İlkokulu’nda yeniden yüz yüze eğitime başlanması ile eğitim ve hijyen koşullarının desteklenmesi adına Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi ve Kumlu Belediyesi ile ortak yürütülen sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hastaneler Başmüdürü Hüseyin Karakulak, Hastane Müdürü Medine Daraoğlu ve Sosyal Sorumluluk Ekibi ile birlikte yapılan projede okulun pandemi sürecinde hijyeninin sağlanması için temizlik arabası, maske, dezenfektan, tuvalet kağıdı ve peçete gibi ekipmanlar hediye edilirken, İş Sağlığı ve Güvenliği Hemşiresi Sibel Paşa Okuyan tarafından hijyen eğitimi verildi. Eğitimde çocuklara salgın süresince doğru maske kullanımı, el yıkama yöntemi, el yıkamanın önemi sosyal mesafe kuralları ve doğru beslenmenin önemi hakkında bilgiler verilerek eğitim videoları izlettirildi. Eğitim sonrasında çocuklara hediye paketleri dağıtıldı.

HMKÜ Üniversitesi Hastanesi’nin çocuklarda Covid-19 salgınına karşı bilinç düzeylerini yükseltmek amacıyla düzenlediği sosyal sorumluk projesi ile öğrencilerin farkındalıklarının artması sağlandı.

Bu konuda aktif bir rol üstlenen Hastanemizin salgının çocuklar üzerindeki olası etkilerini engellemek amacıyla okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik vereceği eğitimler diğer okullarımız da pandemi boyunca devam edecektir.