Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ nde Bir bebek hayata döndürüldü. Nefes darlığı ve öksürük şikâyetleri iki ay önce başlayan ve 2 ay boyunca kurum dışında hırıltılı solunum ve bronşit tedavisi alan, yemek yerken zorlanma şikâyeti olan bebek Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Hastanemize getirildiğinde nefes almakta ve yemek yerken yutmakta zorlanan bebeğin yemek borunda yabancı cisim olduğu fark edildi.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı olarak bebeğin ameliyatı yapıldı. Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Bülent AKÇORA, Doç. Dr. Mehmet Emin ÇELİKKAYA, Doç. Dr. Ahmet ATICI ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile cisim bebeğin yemek borusundan çıkarılarak başarıyla tamamlandı. Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim üyeleri ameliyatın başarıya ulaştığını ve yabancı cismin çıkarıldığını ifade etti. Sağlık durumu gün geçtikçe iyiye giden bebek taburcu edildi. Şuan bebeğin sağlık durumunun daha da iyiye gittiği bildirildi.

Çocuk Cerrahisi Anabilim dalı öğretim üyelerine, hemşirelerine ve ekibine çalışmalarından dolayı başarılarının devamını dileriz.