1-7 Ekim Emzirme Haftası Etkinlikleri çerçevesinde HMKÜ  Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniklerinde yapılan programa Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Ali Ulvi HAKVERDİ, Başhekim Yardımcıları Prof Dr. Çağla ÖZBAKIŞ, Prof. Dr. Bülent AKÇORA, Hastane Müdürü Medine DARAOĞLU, Başhemşire Yardımcısı Raziye ÖZBAKIŞ, Başdiyetisyen Sinem NERGİZOĞLU, eğitim hemşireleri ve  sosyal sorumluluk ekibi katıldı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Ulvi HAKVERDİ  emzirmenin bütün normal bebeklerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi açısından en uygun ve en ucuz gıdayı sağlamanın eşsiz bir yolu olduğunu kaydetti. Anne sütünün ilk 6 ay bebek için ideal bir besin olduğunu ve iyi beslenen bir annenin bebeği için tek başına yeterli olduğunu belirtti.

Program çerçevesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği  Hemşireleri, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireleri ile  Yeni Doğan Yoğun Bakım Hemşireleri anne sütüyle ilgili hatalı uygulamaların önlenmesi, korunması ve özendirilmesine yönelik katılımcılara bilgi verdiler.

Etkinlikte anne adayı ve doğum yapmış anneler etkinlik alanına davet edilerek  Başdiyetisyen Sinem NERGİZOĞLU ve Hastane diyetisyenlerinin birlikte hazırlamış oldukları doğal lohusa şerbeti ve  anne sütü arttırıcı çayı ikram edildi. Yapılan çayların tarifleri annelere anlatıldı ve tarifler evde uygulamaları için annelere verildi.