Hastanemiz ‘Aysel Sabuncu Polikliniğinde’ hasta ve yakınlarına bolluk ve bereketin simgesi olan aşure dağıtıldı.Muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirilen  Aşure programına, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi ve Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yunus Doğramacı, Başhekim Yardımcıları, Üniversite Hastaneleri Başmüdürü Hüseyin Karakulak ile diğer hastane çalışanları katıldı.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Başhekimi Prof. Dr. Yunus Doğramacı Aşurenin bereketin, paylaşmanın, barış, dayanışma ve kardeşliğin simgesi olduğunu söyledi. Yunus Doğramacı konuşmasında “Bu gibi etkinliklerle, hizmetlerimizdeki farklılıkları ortaya koymaya çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri, her sene bu özel günde halkımızla birlikte olmak için özel çaba gösteriyoruz. Tüm hastalarımızın muharrem ayını tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmadan sonra üzerinde ay yıldız sembolü oluşturulan aşure, hasta ve hasta yakınlarına dağıtıldı. Programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, emeği geçenlere teşekkür etti.